Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Heraldický znak a prapor obce

znak

Znak: Ve zlatém štítě stříbrný kůl se třemi červenými obrácenými krokvemi. Vpravo na pahorku listnatý, vlevo jehličnatý strom, vše přirozených barev.

prapor

Prapor: Zelený list s bílým středovým kůlem širokým 1/5 délky listu. Na kůlu tři červené obrácené krokve široké 1/3 šířky listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

 

FARNOST SKŘIPOV

f

http://www.faraskripov.cz/

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Kulturní dům Hrabství

21.4.1946 navštívil Hrabství ministr zemědělství Julius Ďuriš a jelikož obec byla jedna ze tří, které splnily dodávky obilí, byla místním za odměnu přislíbena výstavba nového kulturního domu. Stavba započala 5. 5. 1946 a obec tím získala kulturní dům s jevištěm, orchestřištěm a celým divadelním zázemím, který ji může závidět široké okolí. Budova mimo kulturní záležitosti byla místem různého využití. Byla zde místní škola, kino, byt domovníka, kancelář MNV, kancelář JZD, poradna pro matky s dětmi,noclehárna pro řidiče ČSAD aj. V roce 1954 při kulturním domě byla založena školní zahrada. O deset let později bylo změněno vytápění, obloženy stěny v sále a zakoupeno vybavení. Rok 1968 vyžadoval natření oken a dveří, následující rok zde byl přemístěn pomník padlým. Rok 1972 přinesl KD opravu střechy, obložení kinosálu, a vybudování výčepu. V roce 1977 byl přistaven zadní vchod do prvního patra, kde od roku 1978 byla otevřena MŠ. Roky občanům dobře sloužící kulturní dům si vyžádal větší opravy až v roce 2008, kdy byla položena nová střecha.Vnějšího zkrášlení se dočkal KD v roce 2015, kdy za pomoci dotace z OPŽP byly vyměněny okna a dveře, budova byla zateplena a stala se tak krásnou dominantou obce. Uvnitř nastaly změny v roce 2017,kdy od tohoto data se pyšní budova novou profesionální kuchyní v nerezovém provedení, výmalbou a zastíněním. Doufejme, že i další generace budou své dědictví, opatrovat stejně jako občané doposud.